GENÇLİK MERKEZİ GÖNÜLLÜ GENÇLERİ, MİNİK ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİNİ AŞILADI

Gençlik Merkezleri Yunus Emre "Gönüller Yapmaya Geldik" projesi kapsamında Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı 75. Yıl Gençlik Merkezi gönüllü gençleri ve liderleri, Şehzadeler ilçesine bağlı Aşağıçobanisa Mahallesi'nde bu

Saruhanlı’da Afgan Göçmenlerin Kanlı Hesaplaşması: 3 Kişi Tutuklandı

Saruhanlı ilçesindeki bir çiftlikte çalışan Afganistan uyrukluyu bıçakla yaraladığı öne sürülen Afganistan uyruklu 3 şüpheli tutuklandı.

Kamu Kurumlarında Çalışan Personele Temel Fotoğrafçılık Eğitimi Veriliyor

Manisa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü koordinesinde Manisa Gazeteciler Cemiyeti ve Manisa Çalışan Gazeteciler Derneğinin katkılarıyla kamu kurumlarının basın birimleri çalışanlarına yönelik Şehzadeler Halk Eğitim Mer

İlave İmar Planı Alanına Yönelik Taşkın Önlemleri Alınmaya Başlandı

Manisa Merkezde ilave imar planı alanına yönelik taşkın risk alanlarının ve bu alanların içerisindeki derelerin ıslah edilerek Gediz Nehrine kadar iletilmesini sağlayacak olan proje çalışmalarına başlanıldı.

Rusya ve Özbekistan’dan Akhisar AAT’ye Ziyaret

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Rusya Bilim Kurulu Başkanı Alexander Prigodin, Özbekistan Bursa Fahri Konsolosu Ali Baklan ve Özbek iş adamı Abdüsselam Sabinanol’u Akhisar ilçesinde hizmet veren Atıksu Arıtma Tesisi’nde

Kemerdamları da MASKİ Farkını Yaşıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, altyapı dönüşümü kapsamında yer teslimlerini yaptığı mahallelerden biri olan Salihli‘nin Kemerdamları Mahallesinde altyapı imalatlarına başladı.

Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Galibiyet Serisini Bozmadı

Turgutlu Belediyespor Kadın Voleybol Takımı TVF Kadınlar 2. Liginde oynadığı beşinci maçında rakibi Rota Koleji’ni 3-1 yendi.

Manisa’nın Dev Adamları Dolu Dizgin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol Ligi 9’uncu haftasında zirveyi yakından ilgilendiren mücadelede Bornova Belediye Karşıyaka’yı 83-77 mağlup ederek üst üste üçüncü galibiyetini aldı.

İl Divan Toplantısında konuşan Saadet Partisi Manisa İl Başkanı Zekayi Yılmaz “KRİZLE GELDİLER KRİZLE GİDECEKLER”

Saadet Partisi Manisa İl Teşkilatı Öğretmenevi konferans salonunda Kasım ayı il divan toplantısını gerçekleştirdi.

ŞEHZADELER AŞEVİ’NİN İHALESİ YAPILDI

Şehzadeler Belediyesi’nin Türkiye Diyanet Vakfı Manisa Şubesi işbirliği ile hayata geçireceği Şehzadeler Aşevi projesinin ihalesi yapıldı.

Pandemi öğrencileri değiştirdi

Dr.Öğr. Üyesi Gülhan Gökçe Ceran Yıldırım: ‘’Yüz yüze öğretime geri dönen üniversite öğrencilerinde davranışsal problemler gözlemliyoruz.’’

Avuç İçi Diyeti İle Kışın da Kilo Verin

“Havalar soğudukça kilo vermek zorlaşıyor” diyenlerden misiniz? Evet, havalar soğudukça vücudumuz daha çok enerjiye ihtiyaç duyuyor ve mide beyne daha sık “açım” sinyalleri gönderiyor.

ULUSLARARASI TARIM GAZETECİLERİ ANTALYA'DA BİR ARAYA GELDİ

Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneğimizin (TAGYAD), Uluslararası Tarım Gazetecileri Federasyonu (IFAJ) ile birlikte 22 - 26 Kasım 2021 tarihlerinde Antalya'da düzenlediği Basın Turu başarıyla sona ermiş bulunuyor.

BAYBURTLU KADINLAR İSTANBUL’DA YEMEKLERİYLE YARIŞTILAR AYVAZ ŞEF’ten ALTINLARI KAPTILAR

El değmemiş doğasıyla huzur şehri olan Bayburt’un lezzet dolu yemekleri İstanbul Maltepe’de sergilendi.

Güzellikte çeyrek asırlık marka: Nets 

İzmir’in ilk güzellik merkezi olarak, 25 yıl önce 75 metrekare bir mekanda kurulup, bugün 4 şube, 60 çalışan ve yaklaşık 100 bin üyesi ile Nets Polikliniği, çeyrek asırı geride bıraktı.


Ahmet AKGÖNÜLLÜ


ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü.


Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü. Toplumu aydınlatan ÖĞRETMENLER için bir gün elbette yetmez ama sembolik olarak 24 Kasım seçilmiştir. Ben de bir emekli öğretmen olarak bugün arkadaşlarımdan ve öğrencilerimden kutlama mesaj ve telefonları aldım.. Haliyle çok mutlu oldum Öğretmen olma idealine ulaşmak, Ülkemin çocuklarına yetismelerinde katkının olması gerçekten tarifsiz mutluluk. Ilk göreve başlamamdan bu güne kırk yıl geçmiş. Me güzel yıllardı, ne güzel yerlerde gezdiğim ve calistigim yerler. Şimdi görevimi yapmanın huzuruyla emekliyim .

Unutmadığım, hayatımda önemli yerleri olan dostlukları anmadan yazı tamamlanmaz. 17 Aralık 1980 günü başlayan Ben Sedat Atalay ve Hüseyin Guner yolculuğu ve günümüze kadar devam eden dostluklar. Sonra halkaya Hüsnü Güler, Musa Elibol, Tahsin Türkoğlu, Metin Izci, Yaşar Çalışkan ve ilk yerdeki öğrencimiz Cahit Baylaz .... Ve unutulmaması gereken Onbasi Ramazan Yıldırım.... Sonra ver elini Kars merkez ve hala devam eden ogrencerim. Sonra Fethiye Kibar Osman abim, Mehmet Dobur, rahmetli Hançer ve daha sayamadiklarim. Hayatımın çay molaları gibi fakat hiç bitmeyen dostlarım, öğrencilerim. Adini sayamayacağım kadar çok dostlarım.

Şimdi daha önemli bir konuya geliyorum. Öğretmenim dedim ama ;beni de yetiştiren öğretmenlerim var. Ilk okula başladığımda ilk okul öğretmenim (maalesef izine ulasamadim) Mihriye Okumus(Batur) u anmadan geçemem. Ilk üç yıkınızda emeği geçen öğretmenimizdi. Sonra dört ve beşinci yılimizda önce korkudan , alıştıktan sonra saygıdan titredigimiz Niyazi ESKICIOĞLU....Dogrusunu söylemek gerekirse bizim adam olmamizda, yönümüzü tayinde en önemli yeri olan tatlı-sert öğretmen Niyazi hocamız. Bir-kac yıl önce gördüğümde bile saygıdan ne yapacagimi bilemedigim öğretmenim. Duydum ki rahatsizmis. Oğlunu aradım. Aşağıda ki resimler için oglu Hasan a teşekkür ederim. Niyazi öğretmenimiz sayesinde disiplini ve çalışmayı öğrendik. O yıllar ETİ SENIN, KEMIGI BENIM diyerek anne babalarımızın bizi öğretmenlerimize teslim ettiği yıllardı. En güzel yillarimizdi. Niyazi öğretmenimiz bizi Sarıkız boyundan söğüt dalları kesmeye gönderirdi. Okulumuzun önündeki yola milli bayramlarda taklar kurardık. Tabi bizler haylazlık ya suya girip yüzmeden gelmezdik ama gelince de kulaklarımızın Niyazi öğretmenimiz tarafından çekileceği muhakkak ti. En çok kulağı çekilen de Fazlı Kubilay di.

Lise yıllarında artık fikirlerimiz de yönlenmeye başlamıştı. Ülkemin çocuklarına vatan sevgisini öğretmek idealiyle ve Manisa Ticaret Lisesinde Abdullah Çalışır ve Kasım Sert öğretmenlerim sayesinde şekillendi. Edebiyat öğretmenim şimdilerde belki 10. Kitabi yayınlanan Hidayet Karakuş idi. Elbette adi i sayamadığım bir çok öğretmenim var. Hepsini saygıyla yadediyorum ve sag olanların ellerinden öpüyorum.

Aşağıda Öğretmenimiz Niyazi ESKİCİOĞLU nün ve kendime ait resimleri göreceksiniz.

Ve en son Bize bu günü armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu M.KEMAL ATATÜRK ü rahmet ve minnetle anıyorum