Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyorİl Divan Toplantısında konuşan Saadet Partisi Manisa İl Başkanı Zekayi Yılmaz “KRİZLE GELDİLER KRİZLE GİDECEKLER”

Saadet Partisi Manisa İl Teşkilatı Öğretmenevi konferans salonunda Kasım ayı il divan toplantısını gerçekleştirdi.

SARUHANLI - Saadet Partisi Manisa İl Teşkilatı Öğretmenevi konferans salonunda Kasım ayı il divan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Manisa İl Başkanı Zekayi Yılmaz 19 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti iktidarının ekonomik kriz ile geldiğini yine ekonomik kriz ile gideceklerini söyledi.

Manisa Öğretmenevi Konferans salonunda Saadet Partisi Manisa İl Teşkilatının Kasım ayı il divan toplantısı yapıldı. Toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Sunar  ilçe başkanları  İlçe yönetim kurulları  gençlik kolları ve kadın kolları ile çok sayıda milli görüşçü katıldı.

“ENFLASYON SEBEP DEĞİL NETİCEDİR”

Görüyoruz ki, sorunların ayrıntıları bölgelere göre farklılık gösterse de; esasında problemlerimizin ana hatlarıyla aynı şeyler olduğunu söyleyen Saadet Partisi Manisa İl Başkanı Zekayi Yılmaz “Gençlerimiz deneme tahtasına dönen bir sistem içerisinde gelecekten umudunu kaybetmekte, envai çeşit eğitim ve sınav sisteminin denendiği bir kobay muamelesine maruz kalmaktadır. 19 yıl beklediniz hiçbir problemi çözemediler sadece eğitim değil, diğer problemleri de çözemediniz ama şimdi giderayak bütün problemleri çözeceğiz. 2003 yılında bir öğretmen maaşı ile 19,5 çeyrek altın alınabilirken, şimdi öğretmen maaşı 5 çeyrek altın bile etmiyor! Artık fiyatlar haftadan haftaya değişmiyor, günden güne değişiyor pusula şaştı dolar 13.5 seviyesini gördü. İktidara gelmeden önce eleştirdikleri ne kadar olumsuzluk varsa; ülkemize ve insanımıza bugün onları ve daha fazlasını yaşatır hale geldiler. Sadece son 2 ayda Türk Lirası yaklaşık %30 değer kaybetti. Sizce bu duruma kim sebep oldu? Bu krizi de kendinizden önceki iktidarlara mı bağlayacaksınız? Enflasyon sebep değil netice evet teorik olarak bunlar üzerinde durmak mümkün de günlük olarak sıkıntıları çözemezsiniz. Ak Parti, ilk iktidara geldiğinde "Bi manşetlerle çarpışa çarpışa geldik" diyorlardı. Şimdi de gerçeklerle çarpışa çarpışa gidiyorlar. 19 yıl önce nasıl geldilerse öyle gidiyorlar; nasıl buldularsa 19 yıl sonra öyle bırakıyorlar.” dedi.

“İNSANLAR ÜRETTİKLERİNİN KARŞILIĞINI ALAMIYOR”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı-Tanıtma ve Medya Başkanı Yusuf Sunar ise üzüm fiyatlarının düşük olduğunu üreticilerin zor günler geçirdiğini üretici alacağını alamadığı söylerek "İnsanlar ürettiklerinin karşılığını alamıyor. Türkiye umduklarının karşılığını alamayan bir ülke haline geldi. Ülkemiz neler hayal etmişti geldiğimiz nokta ortada. Eğitim meselesinin hali ortada. Sanayicimizin durumu ortada. Çiftçimizin sorunu ortada. Dış politikanın durumu" dedi.